Szanowni Państwo,
W związku z zakończeniem prac budowlanych i zapewnieniem przejezdności w ciągu ulicy Energetyków informujemy, że od 4 września przywrócone zostaje kursowanie autobusów na terenie dzielnicy Orzepowice zgodne z układem tras, jaki obowiązywał w lipcu, to jest:
- linia 3 będzie kursowała na trasie Dworzec Autobusowy - Radlin przez Orzepowice Szpital i Wawok
- linia 6 będzie kursowała na trasie Dworzec Autobusowy - Radlin z pominięciem Orzepowic i Wawoka
- linia A będzie ponownie kursować do Cmentarza i Wawoka (zamiast do Szpitala)
- linia 33 będzie kursowała do przystanku Orzepowice Rondo przez Szpital
- linie 45 i 48 będą kursowały przez Orzepowice Szpital (ulicą Energetyków zamiast ul. Góreckiego)
- likwidacji ulegają dodatkowe kursy linii A i 24, wprowadzone na czas braku możliwości obsługi szpitala przez inne linie
- linie 33, 45 i 48 obsługując przystanek Orzepowice Rondo będą korzystały ze stanowisk położonych w ciągu ul. Rudzkiej.
Nadal nieprzejezdna pozostaje ul. Storczyków.

Równocześnie informujemy o wprowadzeniu stałych korekt w rozkładach jazdy linii 36, 43 i 45 w godzinach późnopopołudniowych. 

Linia 43 w jednym z kursów obsłuży dodatkowo centralną część Chwałęcic (przystanek Chwałęcice Kościół), natomiast dwa kursy linii 45 w drodze do Zwonowic obsłużą także Stodoły. Zmiany mają na celu zapewnienie większej liczby kursów do Chwałęcic i Stodół w godzinach późnopopołudniowych.   

Na linii 36 kurs z Chwałowic z godziny 17:58 zostaje przesunięty na godzinę 18:05.

Drobne korekty obejmą też linie lokalne w Lyskach - po godzinie 14 oba autobusy zostaną przesunięte na godzinę 14:25, kurs linii L1 z Raszczyc z godziny 7:10 zostaje przyśpieszony o 6 minut. Dwa kursy tej linii obsłużą także przystanek Rzuchów Skrzyżowanie 2 na terenie gminy Kornowac.

Przewiń do góry