Drodzy Pasażerowie,

W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy dwa bardzo ważne dla Was przetargi - jeden na wymianę wiat przystankowych, dostawę ławek, a drugi na dostawę tablic elektronicznych na przystanki.

Co to oznacza? 

W tym roku znikną z naszych przystanków wszystkie wiaty betonowe i zostaną zastąpione nowymi, estetycznymi w znanym Wam już standardzie, czyli z wiatrochronami, oświetleniem (tam, gdzie jest to możliwe), z dostosowaniem dla osób ze szczególnymi potrzebami, czyli właściwie oznakowanymi powierzchniami szklanymi, znacznikami TOTUPOINT oraz tam, gdzie możliwe perony przystankowe wyposażone będą w kostki sensoryczne. Zamawiamy również nowe ławki oraz kosze zgodne z systemem identyfikacji Miasta Rybnika.

W przypadku tablic prezentujących odjazdy rzeczywiste autobusów - zdecydowaliśmy, że zostaną one wykonane w technologii e-papieru, dzięki czemu ich eksploatacja będzie tańsza. Zostaną one zamontowane na istniejących słupach na 40 przystankach, a jeśli środki pozwolą to oprócz 40 zamontujemy dodatkowo 20 - lista przystanków dostępna w pliku pdf poniżej.

PDFWykaz-lokalizacji-nowych-tablic-elektronicznych.pdf (45,35KB)

 

Przewiń do góry